zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

THC kontra CBD

THC kontra CBD

THC kontra CBD

Wielu sądzi, że to THC odgrywa kluczową rolę w leczeniu.

THC i CBD (kannabidiol) są jednymi z ponad 60 związków występujących w najwyższych stężeniach w konopi. Przez ostatnie lata popularyzowało się tezę, że THC jest właśnie tą składową konopi, która wspomaga, leczy nasz organizm w wielu chorobach jak rak, SM, padaczka itd. Niestety powoduje również negatywne skutki uboczne jak odurzenie czy depresję. Jednakże kluczowym w leczeniu okazuje się CBD, które wykazuje wiele takich samych korzyści jak THC, i nie jest psychoaktywne. Wpływa na nasz organizm przeciwzapalnie, regenerująco, zwalcza zaburzenia lękowe i depresyjne, zmniejsza aktywność napadu, niszczy komórki nowotworowe. I co najważniejsze nie spowoduje takiego spustoszenia w organizmie jak niektóre tradycyjne metody leczenia. Reasumując mam nadzieję, że jeszcze większe grono lekarzy zacznie o tym mówić i promować zażywanie CBD, nie czekając na legalizację medycznej marihuany bo to nie jest jedyna metoda by zmienić życie osób chorych.

Kannabidiol (CBD) – organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów. Występuje w konopiach. W przeciwieństwie do swojego izomeru, tetrahydrokannabinolu (THC), nie ma działania psychoaktywnego, wpływa jednak na przebieg odurzenia wywołanego działaniem THC. Lek zawierający CBD pod nazwą Epidiolex uzyskał status desygnowanego leku sierocego w leczeniu zespół DRAVET oraz zespołu Lennoxa-Gastauta.


Olejki CBD i inne produkty nie zawierające substancji psychoaktywnych znajdziesz w naszym sklepie.


Wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne i przeciwlękowe, dodatkowo w modelach zwierzęcych przejawia działanie antyoksydacyjne oraz neuroprotekcyjnie.

Tetrahydrokannabinol (THC) – organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, izomer kannabidiolu i główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach. Jest praktycznie nierozpuszczalny w wodzie, natomiast rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych, np. alkohol, tłuszcze. Najczęściej mówiąc o THC mówi się o izomerze o nazwie (–)-trans-Δ9-tetrahydrokannabinol.

Komentarze

Zostaw komentarz

* Required field

Do góry